| | | |

Detail Aktuality

Hodnocení výzkumu v ČR: srozumitelně pro akademickou praxi

3.12.2018 Zveme Vás na seminář s názvem „Hodnocení výzkumu v ČR: srozumitelně pro akademickou praxi“. Zaměřujeme jej především na širší akademickou veřejnost. Přednášejícími jsou Michal Petr a Monika Sieberová.

Hodnocení vědy je v současné době ožehavým tématem, zejména v souvislosti s od základů se měnící metodikou. Hodnocení by mělo být především strategickým a formativním nástrojem, v českém prostředí však bývalo často spojeno s účelovým tlakem na publikační činnost, v krajních případech až s deformací významu vědeckého publikování na samou hranici vědecké etiky. Bodové hodnocení jednotlivých publikací, jakož i přímé propojení výsledků s penězi je se změnou metodiky minulostí. Aktuální Metodika 17+ je založena na několika komponentách informujících o kvalitě, ohlasu a relevanci výzkumu.

Přednáška Odboru výzkumu RMU, která se koná dne 10.12. ve 13 hodin v místnosti č. 300 na Komenského náměstí 2, přinese především detailní přehled principů transformujícího se hodnocení výzkumu v ČR, ale budou zmíněny i jeho efekty na chování oborů a koncepty hodnocení výzkumu ve vnitřním prostředí univerzity. Předpokládaná délka setkání bude asi 1,5 hodiny (včetně diskuse).

Vzhledem k omezené kapacitě místnosti (cca 80 míst) prosíme o registraci zde.

Pozvánka zde.

Mgr. Michaela Pavlíková, 03.12.2018 15:51